Dołącz do klubu

FOCUS ON Business #2(9) - najnowsze wydanie magazynu

Udostępnij

Zapraszamy do lektury marcowo-kwietniowego wydania magazynu FOCUS ON Business. Na stronach magazynu przybliżamy wiedzę, o tym jak sektor BSS wygląda nie tylko w znanych nam środowisku i kontekście gospodarczym, lecz także w innych częściach świata.

 

Wywiadem numeru, który mamy przyjemność Państwu polecić, jest rozmowa z Sekretarzem Ministerstwa ICT i Innowacji Rwandy – Panem Yves Iradukunda, który omawia outsourcingowe środowisko w Rwandzie.

 

Pozostając w obszarze usług biznesowych, zapraszam także na wywiad z Miłoszem Aleksandrem, który w sekcji SSC Lions przybliża działalność Centrum Usług Wspólnych firmy Tate & Lyle.

 

Nie mogliśmy pominąć tematu pracy zdalnej, która pojawia się w polskim Kodeksie pracy. To ważne dla branży BSS zagadnienie zapewne będzie podlegało szerokiej analizie w firmach należących do tego sektora. Temat ten przybliża kancelaria Chudzik i Wspólnicy.

 

W bieżącym wydaniu poświęciliśmy sporo miejsca tematyce środowiska pracy. Mimo pracy zdalnej i hybrydowej, biura są i będą miejscami sprzyjającymi pracy, jednakże wymagania z tym związane nieustannie podlegają zmianom, o czym piszą eksperci ze Skanska, Kinnarps i Nowy Styl.

 

W najnowszym wydaniu FOCUS ON Business przyglądamy się także zagadnieniom związanym z przestrzeganiem sankcji w polskich centrach usług, wpływem FinOps na rozwój przedsiębiorstwa czy strategii pozwalającej startupom przetrwać okres VC Winter. W sekcji HR natomiast polecamy materiał poświęcony biznesowemu ryzyku, jakie wiąże się z zatrudnieniem w firmie osób praktykujących nieetyczne zachowania oraz narzędziom służącym sprawdzeniu integralności kandydata do pracy.

 

Zapraszamy do lektury!

 

>>> Wydanie w wersji polskiej: https://focusonbusiness.eu/pl/magazyn/focus-on-business-9-marzec-kwiecien-2023/12727acd9 

>>> Wydanie w wersji angielskiej: https://focusonbusiness.eu/en/magazine/focus-on-business-9-marzec-kwiecien-2023/12820cf49 

Wróć do listy newsów

Może Ciebie zainteresować

Talks&Drinks w Łodzi

21 września 2023 roku odbyło się drugie spotkanie z cyklu Talks&Drinks, gdzie tym razem członkowie Klubu Pro Progressio spotkali się w przestrzeniach biurowych Loftmill w Łodzi.

Nowy raport Pro Progressio: FOCUS ON Katowice 2023

Raport  FOCUS ON Katowice 2023 zawiera przegląd danych z zakresu gospodarki, rynku nieruchomości, wynagrodzeń, edukacji, kultury oraz bezpośredniego otoczenia biznesowego sektora BSS w Katowicach i Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej.

Najnowsze wydanie magazynu FOCUS ON Business Polska (edycja wrzesień-październik) jest już dostępne

Zapraszamy do lektury wrześniowo-październikowej edycji magazynu FOCUS ON Business Polska. Na wczesnojesienne tygodnie zebraliśmy dla Państwa mnóstwo ciekawych artykułów i wywiadów ze świata usług dla biznesu. Naszym wywiadem numeru jest rozmowa z Grzegorzem Baranem – szefem Transcom w Polsce.