Dołącz do klubu

FOCUS ON Business #2(9) - najnowsze wydanie magazynu

Udostępnij

Zapraszamy do lektury marcowo-kwietniowego wydania magazynu FOCUS ON Business. Na stronach magazynu przybliżamy wiedzę, o tym jak sektor BSS wygląda nie tylko w znanych nam środowisku i kontekście gospodarczym, lecz także w innych częściach świata.

 

Wywiadem numeru, który mamy przyjemność Państwu polecić, jest rozmowa z Sekretarzem Ministerstwa ICT i Innowacji Rwandy – Panem Yves Iradukunda, który omawia outsourcingowe środowisko w Rwandzie.

 

Pozostając w obszarze usług biznesowych, zapraszam także na wywiad z Miłoszem Aleksandrem, który w sekcji SSC Lions przybliża działalność Centrum Usług Wspólnych firmy Tate & Lyle.

 

Nie mogliśmy pominąć tematu pracy zdalnej, która pojawia się w polskim Kodeksie pracy. To ważne dla branży BSS zagadnienie zapewne będzie podlegało szerokiej analizie w firmach należących do tego sektora. Temat ten przybliża kancelaria Chudzik i Wspólnicy.

 

W bieżącym wydaniu poświęciliśmy sporo miejsca tematyce środowiska pracy. Mimo pracy zdalnej i hybrydowej, biura są i będą miejscami sprzyjającymi pracy, jednakże wymagania z tym związane nieustannie podlegają zmianom, o czym piszą eksperci ze Skanska, Kinnarps i Nowy Styl.

 

W najnowszym wydaniu FOCUS ON Business przyglądamy się także zagadnieniom związanym z przestrzeganiem sankcji w polskich centrach usług, wpływem FinOps na rozwój przedsiębiorstwa czy strategii pozwalającej startupom przetrwać okres VC Winter. W sekcji HR natomiast polecamy materiał poświęcony biznesowemu ryzyku, jakie wiąże się z zatrudnieniem w firmie osób praktykujących nieetyczne zachowania oraz narzędziom służącym sprawdzeniu integralności kandydata do pracy.

 

Zapraszamy do lektury!

 

>>> Wydanie w wersji polskiej: https://focusonbusiness.eu/pl/magazyn/focus-on-business-9-marzec-kwiecien-2023/12727acd9 

>>> Wydanie w wersji angielskiej: https://focusonbusiness.eu/en/magazine/focus-on-business-9-marzec-kwiecien-2023/12820cf49 

Wróć do listy newsów

Może Ciebie zainteresować

Talks&Drinks w Trójmieście

21 maja 2024 roku w biurach Chilliflex Ferrum w Gdańsku odbyło się kolejne nasze spotkanie z cyklu Talks&Drinks. Wydarzenie zgromadziło blisko 50 uczestników, w tym członków Klubu Pro Progressio, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu branżą nowoczesnych usług dla biznesu oraz chęci wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów. Partnerami organizowanego przez Pro Progressio wydarzenia byli Invest in Pomerania, Chilliflex oraz Vastint.

Raport Roczny Pro Progressio 2023

Na rynku pojawił się najnowszy Raport Roczny Pro Progressio 2023, w którym, podobnie jak w poprzednich edycjach corocznej publikacji, dzielimy się subiektywnymi spostrzeżeniami dotyczącymi rozwoju sektora nowoczesnych usług dla biznesu, jak również prezentujemy listę osób i firm, które znacząco wpływają na rozwój sektora BSS w Polsce, a także poza granicami naszego kraju.

Zapraszamy do lektury majowo-czerwcowego magazynu FOCUS ON Business Polska!

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania magazynu FOCUS ON Business Polska. Naszym wywiadem numeru jest rozmowa z Wojciechem  Herrą – ekspertem w zakresie m.in. mentoringu sportowego, który podzielił się swoimi spostrzeżeniami w aspekcie przenoszenia najlepszych praktyk ze sportu do biznesu, ale również i z biznesu do sportu.