Dołącz do klubu

FOCUS ON Business #3 - najnowsze wydanie magazynu!

Udostępnij

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania magazynu FOCUS ON Business, zawierającego kilkadziesiąt artykułów i wywiadów z Polski i ze świata, skupionych wokół obszarów związanych z biznesem, otoczeniem biznesowym i HR.

Niespodziewana wojna w Ukrainie spowodowała całkowite przemodelowanie wielu biznesów w Europie. Ukraina, jeden z najważniejszych ośrodków outsourcingowych Europy, została znacząco wykluczona z biznesowych relacji międzynarodowych. Wiele ukraińskich firm, które miały swoje centra operacyjne w Charkowie, Kijowie, Odessie, Lwowie i innych miastach, zdecydowało się na przeniesienie swoich pracowników do Polski i innych krajów. Miejmy nadzieję, że międzynarodowe zaopiekowanie się ukraińskimi firmami pozwoli na ich dalszy rozwój, a tym samym na godne życie zatrudnionych w nich osób i ich rodzin.

Na stronach FOCUS ON Business #3 prezentujemy m.in. wywiad z Konstantinem Vasyukiem – Dyrektorem Zarządzającym IT Ukraine Association. Wywiadu tego Konstantin udzielił nam jeszcze przed wybuchem wojny w lutym 2022 r. Warto jest się wczytać w treść tej rozmowy, aby zrozumieć stopień rozwoju ukraińskiej branży IT i wyobrazić sobie skalę problemów wynikających z działań wojennych.

W wywiadzie z Mieczysławem Strukiem, marszałkiem województwa pomorskiego, rozmawiamy o czynnikach, które sprawiają, że Trójmiasto z regionem pomorskim jest jedną z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji dla sektora nowoczesnych usług biznesowych w Polsce.

Jak zwykle prezentujemy też szereg innych treści z obszaru prawa, biznesu, inwestycji oraz HR i mamy nadzieję, że zaprezentowane na naszych stronach tematy spotkają się z Państwa zainteresowaniem.

 

Wersja polskojęzyczna: https://focusonbusiness.eu/pl/magazyn/focus-on-business-3-marzec-kwiecien-2022/12166ea03

 

Wersja anglojęzyczna: https://focusonbusiness.eu/en/magazine/focus-on-business-3-marzec-kwiecien-2022/1228b4c43

Wróć do listy newsów

Może Ciebie zainteresować

Raport Roczny Pro Progressio 2021

Jak co roku, oddajemy w Państwa ręce Raport Roczny Pro Progressio, w którym dzielimy się naszymi subiektywnymi opiniami na temat rozwoju sektora nowoczesnych usług dla biznesu, jak również prezentujemy listę osób i firm, które znacząco wpływają na rozwój sektora BSS w Polsce, a nawet poza granicami naszego kraju.

Polska na drugim miejscu na świecie wśród najbardziej pożądanych lokalizacji offshore dla BPO

Polska znalazła się na drugim miejscu zestawienia najbardziej pożądanych lokalizacji dla centrów BPO. Według analityków Ryan Strategic Advisory, Polska cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko zachodnioeuropejskich uczestników badania, ale jest wysoko ocenianą lokalizacją również wśród respondentów z Ameryki Północnej.

TRZY postulaty wspierające ukraińskich pracowników i ich rodziny

Od 24 lutego 2022 roku, cały świat żyje inwazją Rosji na Ukrainę. Nie ulega wątpliwości, że decyzja prezydenta Rosji o najechaniu niezależnego i niepodległego kraju, jakim jest Ukraina, była i jest zła. Była i jest nieakceptowalna w cywilizowanym świecie. Była i jest godna potępienia.