Dołącz do klubu

FOCUS ON Business #3 - najnowsze wydanie magazynu!

Udostępnij

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania magazynu FOCUS ON Business, zawierającego kilkadziesiąt artykułów i wywiadów z Polski i ze świata, skupionych wokół obszarów związanych z biznesem, otoczeniem biznesowym i HR.

Niespodziewana wojna w Ukrainie spowodowała całkowite przemodelowanie wielu biznesów w Europie. Ukraina, jeden z najważniejszych ośrodków outsourcingowych Europy, została znacząco wykluczona z biznesowych relacji międzynarodowych. Wiele ukraińskich firm, które miały swoje centra operacyjne w Charkowie, Kijowie, Odessie, Lwowie i innych miastach, zdecydowało się na przeniesienie swoich pracowników do Polski i innych krajów. Miejmy nadzieję, że międzynarodowe zaopiekowanie się ukraińskimi firmami pozwoli na ich dalszy rozwój, a tym samym na godne życie zatrudnionych w nich osób i ich rodzin.

Na stronach FOCUS ON Business #3 prezentujemy m.in. wywiad z Konstantinem Vasyukiem – Dyrektorem Zarządzającym IT Ukraine Association. Wywiadu tego Konstantin udzielił nam jeszcze przed wybuchem wojny w lutym 2022 r. Warto jest się wczytać w treść tej rozmowy, aby zrozumieć stopień rozwoju ukraińskiej branży IT i wyobrazić sobie skalę problemów wynikających z działań wojennych.

W wywiadzie z Mieczysławem Strukiem, marszałkiem województwa pomorskiego, rozmawiamy o czynnikach, które sprawiają, że Trójmiasto z regionem pomorskim jest jedną z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji dla sektora nowoczesnych usług biznesowych w Polsce.

Jak zwykle prezentujemy też szereg innych treści z obszaru prawa, biznesu, inwestycji oraz HR i mamy nadzieję, że zaprezentowane na naszych stronach tematy spotkają się z Państwa zainteresowaniem.

 

Wersja polskojęzyczna: https://focusonbusiness.eu/pl/magazyn/focus-on-business-3-marzec-kwiecien-2022/12166ea03

 

Wersja anglojęzyczna: https://focusonbusiness.eu/en/magazine/focus-on-business-3-marzec-kwiecien-2022/1228b4c43

Wróć do listy newsów

Może Ciebie zainteresować

Pierwsze wydanie FOCUS ON Business w roku 2023 już jest! Magazyn dostępny także w sieci salonów Empik!

Zapraszamy do lektury pierwszego w roku 2023 wydania FOCUS ON Business, w którym zebraliśmy szereg publikacji i wywiadów z obszarów biznesu, inwestycji i HR. Miło jest nam przekazać, że magazyn FOCUS ON Business w wersji papierowej od teraz dostępny jest także w salonach Empik w całej Polsce.

Aleksander Znosko-Czarnecki Ambasadorem Akademickim Pro Progressio

W roku 2023 do współpracy zaprasza zarówno szkoły wyższe, jak i organizacje studenckie. Do tego celu w Pro Progressio została utworzona rola Ambasadora Akademickiego. Pierwszym Ambasadorem Akademickim Pro Progressio został Aleksander Znosko-Czarnecki

Ruszyła 10. edycja konkursu Outsourcing Stars!

Wystartowały zgłoszenia do organizowanego przez Pro Progressio konkursu Outsourcing Stars 2023, nagradzającego najbardziej dynamicznie rozwijające się firmy i organizacje sektora nowoczesnych usług dla biznesu, a także miasta wspierające rozwój tego sektora. Jest to jedyny tego typu, niekomercyjny konkurs branży BSS w Polsce.