Dołącz do klubu

FOCUS ON Business #3 - najnowsze wydanie magazynu!

Udostępnij

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania magazynu FOCUS ON Business, zawierającego kilkadziesiąt artykułów i wywiadów z Polski i ze świata, skupionych wokół obszarów związanych z biznesem, otoczeniem biznesowym i HR.

Niespodziewana wojna w Ukrainie spowodowała całkowite przemodelowanie wielu biznesów w Europie. Ukraina, jeden z najważniejszych ośrodków outsourcingowych Europy, została znacząco wykluczona z biznesowych relacji międzynarodowych. Wiele ukraińskich firm, które miały swoje centra operacyjne w Charkowie, Kijowie, Odessie, Lwowie i innych miastach, zdecydowało się na przeniesienie swoich pracowników do Polski i innych krajów. Miejmy nadzieję, że międzynarodowe zaopiekowanie się ukraińskimi firmami pozwoli na ich dalszy rozwój, a tym samym na godne życie zatrudnionych w nich osób i ich rodzin.

Na stronach FOCUS ON Business #3 prezentujemy m.in. wywiad z Konstantinem Vasyukiem – Dyrektorem Zarządzającym IT Ukraine Association. Wywiadu tego Konstantin udzielił nam jeszcze przed wybuchem wojny w lutym 2022 r. Warto jest się wczytać w treść tej rozmowy, aby zrozumieć stopień rozwoju ukraińskiej branży IT i wyobrazić sobie skalę problemów wynikających z działań wojennych.

W wywiadzie z Mieczysławem Strukiem, marszałkiem województwa pomorskiego, rozmawiamy o czynnikach, które sprawiają, że Trójmiasto z regionem pomorskim jest jedną z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji dla sektora nowoczesnych usług biznesowych w Polsce.

Jak zwykle prezentujemy też szereg innych treści z obszaru prawa, biznesu, inwestycji oraz HR i mamy nadzieję, że zaprezentowane na naszych stronach tematy spotkają się z Państwa zainteresowaniem.

 

Wersja polskojęzyczna: https://focusonbusiness.eu/pl/magazyn/focus-on-business-3-marzec-kwiecien-2022/12166ea03

 

Wersja anglojęzyczna: https://focusonbusiness.eu/en/magazine/focus-on-business-3-marzec-kwiecien-2022/1228b4c43

Wróć do listy newsów

Może Ciebie zainteresować

Konferencja The BSS Tour w Katowicach: ludzie fundamentem rozwoju GBS/SSC

Zorganizowana przez Pro Progressio w dniach 27-28 listopada 2023 r. konferencja The BSS Tour w Katowicach, zgromadziła ponad 100 uczestników, a jej tematem przewodnim byli ludzie jako fundament biznesu GBS/SSC.

Zapraszamy do lektury listopadowo-grudniowego wydania FOCUS ON Business Polska

„Synergia współdziałania człowieka z maszyną – wizja pracy przyszłości w organizacjach SSC/GBS” – to temat głównego wywiadu numeru, którym jest rozmowa z Pawłem Płockim – szefem Centrum Usług firmy TRUMPF, a zarazem ekspertem i aktywnym obserwatorem rozwoju sztucznej inteligencji.

The BSS Tour Łódź: Trendy BPO i SSC 2024 – najbardziej merytoryczne wydarzenie sektora nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce

Międzynarodowa konferencja The BSS Tour Łódź: Trendy BPO i SSC 2024 zorganizowana przez Pro Progressio, zakończyła się sukcesem, przyciągając blisko 200 uczestników z Polski, Węgier, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.