Dołącz do klubu

FOCUS ON Business #3 - najnowsze wydanie magazynu!

Udostępnij

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania magazynu FOCUS ON Business, zawierającego kilkadziesiąt artykułów i wywiadów z Polski i ze świata, skupionych wokół obszarów związanych z biznesem, otoczeniem biznesowym i HR.

Niespodziewana wojna w Ukrainie spowodowała całkowite przemodelowanie wielu biznesów w Europie. Ukraina, jeden z najważniejszych ośrodków outsourcingowych Europy, została znacząco wykluczona z biznesowych relacji międzynarodowych. Wiele ukraińskich firm, które miały swoje centra operacyjne w Charkowie, Kijowie, Odessie, Lwowie i innych miastach, zdecydowało się na przeniesienie swoich pracowników do Polski i innych krajów. Miejmy nadzieję, że międzynarodowe zaopiekowanie się ukraińskimi firmami pozwoli na ich dalszy rozwój, a tym samym na godne życie zatrudnionych w nich osób i ich rodzin.

Na stronach FOCUS ON Business #3 prezentujemy m.in. wywiad z Konstantinem Vasyukiem – Dyrektorem Zarządzającym IT Ukraine Association. Wywiadu tego Konstantin udzielił nam jeszcze przed wybuchem wojny w lutym 2022 r. Warto jest się wczytać w treść tej rozmowy, aby zrozumieć stopień rozwoju ukraińskiej branży IT i wyobrazić sobie skalę problemów wynikających z działań wojennych.

W wywiadzie z Mieczysławem Strukiem, marszałkiem województwa pomorskiego, rozmawiamy o czynnikach, które sprawiają, że Trójmiasto z regionem pomorskim jest jedną z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji dla sektora nowoczesnych usług biznesowych w Polsce.

Jak zwykle prezentujemy też szereg innych treści z obszaru prawa, biznesu, inwestycji oraz HR i mamy nadzieję, że zaprezentowane na naszych stronach tematy spotkają się z Państwa zainteresowaniem.

 

Wersja polskojęzyczna: https://focusonbusiness.eu/pl/magazyn/focus-on-business-3-marzec-kwiecien-2022/12166ea03

 

Wersja anglojęzyczna: https://focusonbusiness.eu/en/magazine/focus-on-business-3-marzec-kwiecien-2022/1228b4c43

Wróć do listy newsów

Może Ciebie zainteresować

FOCUS ON Business #6 - najnowsze wydanie magazynu

W bieżącym wydaniu FOCUS ON Business zadbaliśmy o różnorodność treści pochodzących zarówno z Polski, jak i ze świata. Szczególnie polecamy lekturę naszego wywiadu numeru, czyli rozmowy z Katarzyną Piotrowską, Dyrektor Zarządzającą Cpl w Polsce, która mówi o przemianach na rynku pracy związanych z pojawieniem się na nim pracowników z Pokolenia Z.

Pro Progressio publikuje „H1/2022 Przegląd Biur Dla Centrów Operacyjnych BSS”

Publikacja pod nazwą H1/2022 Przegląd Biur Dla Centrów Operacyjnych BSS / Office Review For BSS Operation Centres obejmuje prezentacje najważniejszych informacji dotyczących kilkudziesięciu obiektów biurowych wzbogacone o wizualizacje przestrzeni biurowych realizowane przez biura architektoniczne i firmy fit-out współpracujące z Pro Progressio.

The BSS Tour: Konferencja „Forum HR nad Brdą” już 29 września w Bydgoszczy!

29 września w hotelu Holiday Inn w Bydgoszczy odbędzie się konferencja „Forum HR nad Brdą”, która otwiera tegoroczny, jesienny cykl spotkań The BSS Tour organizowanych przez Pro Progressio.