Dołącz do klubu

FOCUS ON Business #7 - najnowsze wydanie magazynu

Udostępnij

Ostatnie w roku 2022 wydanie FOCUS ON Business obfituje w treści, w których to ludzie są w centrum zainteresowania. Od różnorodności kulturowej, przez trendy na rynku pracy, cichą rezygnację, aż po efektywną współpracę na odległośćPraca zdalna i hybrydowa, do której przyzwyczaiła nas pandemia, to temat głównego wywiadu numeru – zachęcamy do lektury rozmowy z Nadią Harris, założycielką zdalnej szkoły Remote School.

 

W obecnym i kolejnych wydaniach FOCUS ON Business będziemy coraz więcej miejsca poświęcać startupom. To te młode i prężnie rozwijające się firmy łączą w sobie potencjał inwestycyjny dla Funduszy Venture Capital, dla biznesu, dla którego niosą ciekawe rozwiązania, jak i dla pracowników, którzy mogą się w nich rozwijać. O tym, jak podejść do wizji, misji i strategii w startupie, pisze Piotr Pawłowski z Level2 Ventures.

 

W wywiadzie z Markiem Angusem, partnerem-założycielem The World Source Marketplace for Global Business Services (GBS.World) rozmawiamy o korzyściach, które globalnemu sektorowi BSS może przyniesć wykorzystanie inteligentnej platformy matchmakingowej.

 

W gronie miast i regionów prezentujących swoją atrakcyjność inwestycyjną, po raz pierwszy przedstawiamy atuty Wrocławia – jednej z wiodących lokalizacji w Polsce dla sektora BSS.

 

Na naszych anglojęzycznych stronach przybliżamy z kolei środowisko biznesowe Gruzji – kolejnego interesującego kraju, który zyskuje coraz większe znaczenie na mapie usług biznesowych. Przedstawiamy także wnioski z badania przez ACCA zjawiska gender gap w krajach UE i w Ukrainie -  z perspektywy uczestnictwa kobiet w biznesie, życiu publicznym i... wojsku ukraińskim.

 

Strony FOCUS ON Business  jak zawsze dostarczają wielu ciekawych treści z obszaru prawa, inwestycji, jak i samego biznesu.

Zapraszamy do lektury!

 

Wersja polskojęzyczna: https://focusonbusiness.eu/pl/magazyn/focus-on-business-7-listopad-grudzien-2022/1257d6de7 

 

Wersja anglojęzyczna: https://focusonbusiness.eu/en/magazine/focus-on-business-7-listopad-grudzien-2022/1266c0947 

Wróć do listy newsów

Może Ciebie zainteresować

Pierwsze wydanie FOCUS ON Business w roku 2023 już jest! Magazyn dostępny także w sieci salonów Empik!

Zapraszamy do lektury pierwszego w roku 2023 wydania FOCUS ON Business, w którym zebraliśmy szereg publikacji i wywiadów z obszarów biznesu, inwestycji i HR. Miło jest nam przekazać, że magazyn FOCUS ON Business w wersji papierowej od teraz dostępny jest także w salonach Empik w całej Polsce.

Aleksander Znosko-Czarnecki Ambasadorem Akademickim Pro Progressio

W roku 2023 do współpracy zaprasza zarówno szkoły wyższe, jak i organizacje studenckie. Do tego celu w Pro Progressio została utworzona rola Ambasadora Akademickiego. Pierwszym Ambasadorem Akademickim Pro Progressio został Aleksander Znosko-Czarnecki

Ruszyła 10. edycja konkursu Outsourcing Stars!

Wystartowały zgłoszenia do organizowanego przez Pro Progressio konkursu Outsourcing Stars 2023, nagradzającego najbardziej dynamicznie rozwijające się firmy i organizacje sektora nowoczesnych usług dla biznesu, a także miasta wspierające rozwój tego sektora. Jest to jedyny tego typu, niekomercyjny konkurs branży BSS w Polsce.