Dołącz do klubu

FOCUS ON Business #7 - najnowsze wydanie magazynu

Udostępnij

Ostatnie w roku 2022 wydanie FOCUS ON Business obfituje w treści, w których to ludzie są w centrum zainteresowania. Od różnorodności kulturowej, przez trendy na rynku pracy, cichą rezygnację, aż po efektywną współpracę na odległośćPraca zdalna i hybrydowa, do której przyzwyczaiła nas pandemia, to temat głównego wywiadu numeru – zachęcamy do lektury rozmowy z Nadią Harris, założycielką zdalnej szkoły Remote School.

 

W obecnym i kolejnych wydaniach FOCUS ON Business będziemy coraz więcej miejsca poświęcać startupom. To te młode i prężnie rozwijające się firmy łączą w sobie potencjał inwestycyjny dla Funduszy Venture Capital, dla biznesu, dla którego niosą ciekawe rozwiązania, jak i dla pracowników, którzy mogą się w nich rozwijać. O tym, jak podejść do wizji, misji i strategii w startupie, pisze Piotr Pawłowski z Level2 Ventures.

 

W wywiadzie z Markiem Angusem, partnerem-założycielem The World Source Marketplace for Global Business Services (GBS.World) rozmawiamy o korzyściach, które globalnemu sektorowi BSS może przyniesć wykorzystanie inteligentnej platformy matchmakingowej.

 

W gronie miast i regionów prezentujących swoją atrakcyjność inwestycyjną, po raz pierwszy przedstawiamy atuty Wrocławia – jednej z wiodących lokalizacji w Polsce dla sektora BSS.

 

Na naszych anglojęzycznych stronach przybliżamy z kolei środowisko biznesowe Gruzji – kolejnego interesującego kraju, który zyskuje coraz większe znaczenie na mapie usług biznesowych. Przedstawiamy także wnioski z badania przez ACCA zjawiska gender gap w krajach UE i w Ukrainie -  z perspektywy uczestnictwa kobiet w biznesie, życiu publicznym i... wojsku ukraińskim.

 

Strony FOCUS ON Business  jak zawsze dostarczają wielu ciekawych treści z obszaru prawa, inwestycji, jak i samego biznesu.

Zapraszamy do lektury!

 

Wersja polskojęzyczna: https://focusonbusiness.eu/pl/magazyn/focus-on-business-7-listopad-grudzien-2022/1257d6de7 

 

Wersja anglojęzyczna: https://focusonbusiness.eu/en/magazine/focus-on-business-7-listopad-grudzien-2022/1266c0947 

Wróć do listy newsów

Może Ciebie zainteresować

BLACK FRIDAY w Pro Progressio

Redakcja magazynu FOCUS ON Business przygotowała specjalną ofertę na Czarny Piątek. Rabaty do -80%. Oferta ważna tylko w dniu 25.11.2022.

Nowy raport: FOCUS ON Łódź 2022

Łódź to miasto o ogromnym potencjalne dla sektora nowoczesnych usług dla biznesu, który jest obecny w tym ośrodku od blisko dwóch dekad, z rosnącą dynamiką rozwoju w każdym roku.

Nowy raport: FOCUS ON Częstochowa 2022

Dlaczego Częstochowa jest miejscem atrakcyjnym dla inwestorów? Zapraszamy do lektury raportu FOCUS ON Częstochowa – kompendium wiedzy o otoczeniu sektora BSS w tym mieście.