Dołącz do klubu

FOCUS ON Business #7 - najnowsze wydanie magazynu

Udostępnij

Ostatnie w roku 2022 wydanie FOCUS ON Business obfituje w treści, w których to ludzie są w centrum zainteresowania. Od różnorodności kulturowej, przez trendy na rynku pracy, cichą rezygnację, aż po efektywną współpracę na odległośćPraca zdalna i hybrydowa, do której przyzwyczaiła nas pandemia, to temat głównego wywiadu numeru – zachęcamy do lektury rozmowy z Nadią Harris, założycielką zdalnej szkoły Remote School.

 

W obecnym i kolejnych wydaniach FOCUS ON Business będziemy coraz więcej miejsca poświęcać startupom. To te młode i prężnie rozwijające się firmy łączą w sobie potencjał inwestycyjny dla Funduszy Venture Capital, dla biznesu, dla którego niosą ciekawe rozwiązania, jak i dla pracowników, którzy mogą się w nich rozwijać. O tym, jak podejść do wizji, misji i strategii w startupie, pisze Piotr Pawłowski z Level2 Ventures.

 

W wywiadzie z Markiem Angusem, partnerem-założycielem The World Source Marketplace for Global Business Services (GBS.World) rozmawiamy o korzyściach, które globalnemu sektorowi BSS może przyniesć wykorzystanie inteligentnej platformy matchmakingowej.

 

W gronie miast i regionów prezentujących swoją atrakcyjność inwestycyjną, po raz pierwszy przedstawiamy atuty Wrocławia – jednej z wiodących lokalizacji w Polsce dla sektora BSS.

 

Na naszych anglojęzycznych stronach przybliżamy z kolei środowisko biznesowe Gruzji – kolejnego interesującego kraju, który zyskuje coraz większe znaczenie na mapie usług biznesowych. Przedstawiamy także wnioski z badania przez ACCA zjawiska gender gap w krajach UE i w Ukrainie -  z perspektywy uczestnictwa kobiet w biznesie, życiu publicznym i... wojsku ukraińskim.

 

Strony FOCUS ON Business  jak zawsze dostarczają wielu ciekawych treści z obszaru prawa, inwestycji, jak i samego biznesu.

Zapraszamy do lektury!

 

Wersja polskojęzyczna: https://focusonbusiness.eu/pl/magazyn/focus-on-business-7-listopad-grudzien-2022/1257d6de7 

 

Wersja anglojęzyczna: https://focusonbusiness.eu/en/magazine/focus-on-business-7-listopad-grudzien-2022/1266c0947 

Wróć do listy newsów

Może Ciebie zainteresować

Talks&Drinks w Trójmieście

21 maja 2024 roku w biurach Chilliflex Ferrum w Gdańsku odbyło się kolejne nasze spotkanie z cyklu Talks&Drinks. Wydarzenie zgromadziło blisko 50 uczestników, w tym członków Klubu Pro Progressio, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu branżą nowoczesnych usług dla biznesu oraz chęci wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów. Partnerami organizowanego przez Pro Progressio wydarzenia byli Invest in Pomerania, Chilliflex oraz Vastint.

Raport Roczny Pro Progressio 2023

Na rynku pojawił się najnowszy Raport Roczny Pro Progressio 2023, w którym, podobnie jak w poprzednich edycjach corocznej publikacji, dzielimy się subiektywnymi spostrzeżeniami dotyczącymi rozwoju sektora nowoczesnych usług dla biznesu, jak również prezentujemy listę osób i firm, które znacząco wpływają na rozwój sektora BSS w Polsce, a także poza granicami naszego kraju.

Zapraszamy do lektury majowo-czerwcowego magazynu FOCUS ON Business Polska!

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania magazynu FOCUS ON Business Polska. Naszym wywiadem numeru jest rozmowa z Wojciechem  Herrą – ekspertem w zakresie m.in. mentoringu sportowego, który podzielił się swoimi spostrzeżeniami w aspekcie przenoszenia najlepszych praktyk ze sportu do biznesu, ale również i z biznesu do sportu.