Dołącz do klubu

Konferencja The BSS Tour w Katowicach: ludzie fundamentem rozwoju GBS/SSC

Udostępnij

Zorganizowana przez Pro Progressio w dniach 27-28 listopada 2023 r. konferencja The BSS Tour w Katowicach, zgromadziła ponad 100 uczestników, a jej tematem przewodnim byli ludzie jako fundament biznesu GBS/SSC.

 

Pod koniec roku 2023 sektor BSS stoi w obliczu wielu wyzwań operacyjnych i kadrowych, które znacząco wpływają na ograniczenie dynamiki jego wzrostu. Konferencja w Katowicach stała się platformą do omówienia źródeł tych wyzwań i poszukiwania strategii potrzebnych do przywrócenia wysokiego tempa wzrostu sektora. Praktycy i eksperci branży nowoczesnych usług dla biznesu podzielili się swoimi doświadczeniami i pomysłami na usprawnienie funkcjonowania centrów typu BPO/GBS/SSC w realiach nieustannie zmieniającego się krajobrazu gospodarczego.

 

W trakcie odbywającej się w Hotelu Monopol części merytorycznej wydarzenia omawiano różnorodne aspekty zarządzania zespołami, począwszy od zagadnień związanych z różnicami pokoleniowymi po wykorzystanie sztucznej inteligencji (AI) i zarządzanie kryzysowe. Konferencja poruszyła także kwestie trendów w nearshoringu, friendshoringu i offshoringu, prezentując różnorodne perspektywy rozwoju firm z branży SSC/GBS. Ponad 100 uczestników wydarzenia, z których połowa przybyła z innych miast Polski, miało także okazję poznać atuty inwestycyjne Katowic. Miasto to od wielu lat buduje i wzmacnia swoją pozycję na mapie polskich lokalizacji dla sektora nowoczesnych usług dla biznesu.

Jednym z kluczowych wniosków było podkreślenie potrzeby rozwijania centrów typu R&D i CoE w sektorze usług biznesowych, w czym Katowice jako region, w którym zlokalizowane są tego typu centra bardzo aktywnie uczestniczą.

 

Miejscem poprzedzającego konferencję wieczoru networkingowego był lokal Mały Kredens. Partnerem Miejskim konferencji był Urząd Miasta Katowice, a Sponsorem głównym – Ahoy Career, przy wsparciu Partnerów: Cpl i HSBC. Patronat medialny nad wydarzeniem objął FOCUS ON Business.

Konferencja The BSS Tour w Katowicach okazała się inspirującym spotkaniem biznesowym, integrującym branżę oraz dostarczającym wartościową wiedzę z obszaru HR, usług biznesowych i zarządzania.

 

Kolejne wydarzenia z cyklu The BSS Tour zaplanowane są na 2024 rok.

Galeria zdjęć z The BSS Tour Katowice jest dostępna na stronie wydarzenia: https://events.proprogressio.pl/event/2023-katowice-30/

 

Wróć do listy newsów

Może Ciebie zainteresować

Lipcowo-sierpniowe wydanie FOCUS ON Business już jest. Szukajcie nas w Empik, Relay i Inmedio!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że magazyn FOCUS ON Business powiększa swoją sieć dystrybucji i począwszy od bieżącego, lipcowo-sierpniowego wydania można znaleźć nas nie tylko w sieci Empik, ale także na półkach salonów Inmedio i Relay. W nowych punktach postawiliśmy głównie na salony prasowe na polskich lotniskach i dworcach, czyli na miejsca, w których przebywa wielu reprezentantów świata biznesu.

Raport Roczny Pro Progressio 2023

Na rynku pojawił się najnowszy Raport Roczny Pro Progressio 2023, w którym, podobnie jak w poprzednich edycjach corocznej publikacji, dzielimy się subiektywnymi spostrzeżeniami dotyczącymi rozwoju sektora nowoczesnych usług dla biznesu, jak również prezentujemy listę osób i firm, które znacząco wpływają na rozwój sektora BSS w Polsce, a także poza granicami naszego kraju.

Zapraszamy do lektury majowo-czerwcowego magazynu FOCUS ON Business Polska!

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania magazynu FOCUS ON Business Polska. Naszym wywiadem numeru jest rozmowa z Wojciechem  Herrą – ekspertem w zakresie m.in. mentoringu sportowego, który podzielił się swoimi spostrzeżeniami w aspekcie przenoszenia najlepszych praktyk ze sportu do biznesu, ale również i z biznesu do sportu.