Dołącz do klubu

Level2 Ventures i Pro Progressio uruchamiają projekt CASPEN4Startups

Udostępnij

Organizacja biznesowa Pro Progressio we współpracy z funduszem Level2 Ventures uruchamia projekt mający na celu rozwijanie współpracy między startupami a wiodącymi dużymi przedsiębiorstwami z obszarów nowoczesnych usług dla biznesu, ICT, przemysłu, logistyki oraz nieruchomości, skupionymi w Klubie Pro Progressio. Program CASPEN4Startups w formule komercyjnej rusza 18 lipca 2022 i jest przeznaczony dla startupów i scale’upów z regionu CEE. Główne filary programu obejmują wzmocnienie networkingu, rekomendacje i możliwości kooperacji z liderami w swoich branżach, szeroko zakrojone działania promocyjne oraz dedykowane inicjatywy edukacyjne. 

 

– Jako organizacja biznesowa, która od wielu lat zrzesza przedsiębiorstwa z szeroko pojętego sektora usług biznesowych, wiemy, jak ważne jest budowanie networku opartego na relacjach, który niejednokrotnie ułatwia i przyspiesza rozwój firmy na wielu poziomach. Stąd pojawił się pomysł na wspólną inicjatywę skierowaną do startupów – CASPEN4Startups, w której Level2 Ventures zapewnia sesje mentoringowe i konsultacje strategiczne, a Pro Progressio wzmocnienie networkingu, szeroko zakrojone działania promocyjne i możliwość kooperacji z liderami w swoich branżach – wyjaśnia Wiktor Doktór, Prezes Zarządu Pro Progressio. 

 

CASPEN4Startups (od Consulting, Advisory, Support, Promotion, Education i Networking) powstał na bazie doświadczeń biznesowych praktyków budowania i skalowania firm oraz twórców aktywnych społeczności biznesowych jako skuteczne narzędzie pozwalające startupom budować rozpoznawalność rynkową w grupach docelowych, nawiązywać współpracę na poziomie decydentów w zakresie walidacji pomysłów biznesowych, ich udoskonalania i sprzedaży.

 

– Zależy nam na pogłębieniu relacji pomiędzy startupami a dużymi przedsiębiorstwami, które umożliwi z jednej strony walidację pomysłów na wczesnych etapach rozwoju, a z drugiej adopcję innowacyjnych rozwiązań tam, gdzie mogą przyczynić się one do optymalizacji procesów lub zwiększenia efektywności. Zakładamy też możliwy scenariusz inwestycji ze strony korporacji w młode firmy, będące bardziej efektywne pod kątem produktów i rozwiązań, niż własne działy R&D – podsumowuje Piotr Pawłowski, General Partner Level2 Ventures.

 

Pro Progressio to organizacja wspierająca rozwój przedsiębiorczości w Polsce i Europie. Od wielu lat tworzy aktywne środowisko biznesowe wzmacniające rozwój należących do niego podmiotów poprzez własne konferencje, media, konkursy, raporty oraz współpracę z renomowanymi organizacjami z całego świata, zapewniając tym samym najlepszy dostęp do wymiany wiedzy i świadczenia usług na najwyższym poziomie. W Klubie Pro Progressio zrzeszone są firmy z sektora Enterprise i MŚP z branż nowoczesnych usług dla biznesu, ICT, przemysłu, logistyki i nieruchomości oraz organizacje sektora publicznego.

 

Level2 Ventures to fundusz venture capital operujący w regionie CEE od 2021 roku. Inwestuje  w startupy technologiczne z obszarów B2B SaaS i Marketplace, rozwiązań opartych o AI, WEB 3.0 & Blockchain, Industry 4.0, Sustainability i Pet Tech na etapach pre-Seed, Seed i rundy A. Jednorazowo na inwestycję fundusz przeznacza od 250 tys. Euro do 1,5 mln Euro. Dysponuje kapitałem w wysokości 130 mln zł. Założony i prowadzony przez doświadczonych CEO z branży ICT, Adama Rudowskiego i Piotra Pawłowskiego.

 

Szczegółowe informacje o CASPEN4Startups i warunkach uczestnictwa dostępne są na stronie Pro Progressio (sekcja: Oferty, Pakiet CASPEN4Startup): https://pliki.proprogressio.pl/pl 

Wróć do listy newsów

Może Ciebie zainteresować

Talks&Drinks w Trójmieście

21 maja 2024 roku w biurach Chilliflex Ferrum w Gdańsku odbyło się kolejne nasze spotkanie z cyklu Talks&Drinks. Wydarzenie zgromadziło blisko 50 uczestników, w tym członków Klubu Pro Progressio, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu branżą nowoczesnych usług dla biznesu oraz chęci wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów. Partnerami organizowanego przez Pro Progressio wydarzenia byli Invest in Pomerania, Chilliflex oraz Vastint.

Raport Roczny Pro Progressio 2023

Na rynku pojawił się najnowszy Raport Roczny Pro Progressio 2023, w którym, podobnie jak w poprzednich edycjach corocznej publikacji, dzielimy się subiektywnymi spostrzeżeniami dotyczącymi rozwoju sektora nowoczesnych usług dla biznesu, jak również prezentujemy listę osób i firm, które znacząco wpływają na rozwój sektora BSS w Polsce, a także poza granicami naszego kraju.

Zapraszamy do lektury majowo-czerwcowego magazynu FOCUS ON Business Polska!

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania magazynu FOCUS ON Business Polska. Naszym wywiadem numeru jest rozmowa z Wojciechem  Herrą – ekspertem w zakresie m.in. mentoringu sportowego, który podzielił się swoimi spostrzeżeniami w aspekcie przenoszenia najlepszych praktyk ze sportu do biznesu, ale również i z biznesu do sportu.