Dołącz do klubu

O cyberbezpieczeństwie w biznesie od A do Z w Bydgoszczy

Udostępnij

12 czerwca 2024 roku w Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy odbyła się konferencja „Cyberbezpieczeństwo w biznesie od A do Z", zorganizowana przez Pro Progressio we współpracy z Miastem Bydgoszcz oraz Bydgoską Agencją Rozwoju Regionalnego. Wydarzenie zgromadziło blisko 100 uczestników z całej Polski, w tym specjalistów z branży IT, przedstawicieli firm oraz instytucji sektora publicznego.

 

Konferencję otworzył Wiktor Doktór, Prezes Pro Progressio. Następnie Edyta Wiwatowska, Prezes Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, przedstawiła prezentację zatytułowaną „Bydgoszcz – Miasto IT", w której pokazany został rozwój sektora technologicznego w mieście oraz możliwości, jakie oferuje Bydgoszcz dla firm z branży IT i sektora nowoczesnych usług dla biznesu.

Kolejne sesje obejmowały różnorodne tematy związane z cyberbezpieczeństwem. Marek Szul – Vice President, Operations & Technology Transformation z Lionbridge Poland –  przedstawił procedury związane z cyberbezpieczeństwem w swojej organizacji. Damian Wróblewski – założyciel Security Masters, który był także współtwórcą agendy całej konferencji – poruszył kwestię zaufania do działów IT, podkreślając znaczenie współpracy między zespołami technicznymi i zarządami firm. Marcin Chlebowski – CEO Eximo Project –  omówił szeroko ogromne konsekwencje finansowe braku synergii między działami IT a biznesem. Z kolei Mateusz Chudzik – Partner i Radca prawny z kancelarii CHUDZIK i WSPÓLNICY Prawo i Podatki– przybliżył prawne i finansowe aspekty cyberbezpieczeństwa, wskazując na kluczowe regulacje oraz strategie zarządzania ryzykiem.

 

Podczas przerwy kawowej uczestnicy mieli okazję do networkingu i nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Podczas wydarzenia zaprezentowano także „Cyberatak na żywo", który pokazał, jak w praktyce wygląda przeprowadzenie takiego ataku i jakie kroki można podjąć, aby się przed nim bronić. Ostatnim punktem programu była dyskusja panelowa na temat skuteczności cyber polis, w której eksperci wraz z publicznością dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat ubezpieczeń od ryzyk cybernetycznych.

Dzień przed konferencją, 11 czerwca, w biurach serwisowanych Chilliflex odbyło się spotkanie networkingowe, które pozwoliło uczestnikom na wstępne zapoznanie się i wymianę doświadczeń w nieformalnej atmosferze.

 

Patronat medialny nad konferencją objął FOCUS ON Business. Konferencja była nie tylko doskonałą okazją do zdobycia cennej wiedzy na temat cyberbezpieczeństwa, ale także platformą do budowania sieci kontaktów i wymiany doświadczeń wśród uczestników wydarzenia.

Organizatorzy oraz partnerzy wydarzenia, w tym Security MastersBydgoski Klaster Informatyczny oraz Chilliflex, podkreślili, że tego typu inicjatywy są kluczowe dla zwiększenia świadomości na temat zagrożeń cybernetycznych oraz promowania najlepszych praktyk w zakresie ochrony danych i systemów informatycznych.

 

Galeria zdjęć z wydarzenia dostępna jest na stronie wydarzenia: events.proprogressio.pl

 

Zdjęcia: OHPHOTO Ewelina Szindler

Wróć do listy newsów

Może Ciebie zainteresować

Lipcowo-sierpniowe wydanie FOCUS ON Business już jest. Szukajcie nas w Empik, Relay i Inmedio!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że magazyn FOCUS ON Business powiększa swoją sieć dystrybucji i począwszy od bieżącego, lipcowo-sierpniowego wydania można znaleźć nas nie tylko w sieci Empik, ale także na półkach salonów Inmedio i Relay. W nowych punktach postawiliśmy głównie na salony prasowe na polskich lotniskach i dworcach, czyli na miejsca, w których przebywa wielu reprezentantów świata biznesu.

Talks&Drinks with Friends w Warszawie

6 czerwca 2024 roku w Warszawie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Talks&Drinks, zorganizowane przez Pro Progressio. Wydarzenie miało miejsce w nowoczesnych przestrzeniach biura Loftmill w budynku Lixa C na warszawskiej Woli. Udział w spotkaniu wzięło ponad 70 osób, w tym członkowie Klubu Pro Progressio oraz zaproszone przez nich firmy.

Talks&Drinks w Trójmieście

21 maja 2024 roku w biurach Chilliflex Ferrum w Gdańsku odbyło się kolejne nasze spotkanie z cyklu Talks&Drinks. Wydarzenie zgromadziło blisko 50 uczestników, w tym członków Klubu Pro Progressio, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu branżą nowoczesnych usług dla biznesu oraz chęci wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów. Partnerami organizowanego przez Pro Progressio wydarzenia byli Invest in Pomerania, Chilliflex oraz Vastint.