Dołącz do klubu

Polska na drugim miejscu na świecie wśród najbardziej pożądanych lokalizacji offshore dla BPO

Udostępnij

 

Na przełomie lutego i marca 2022 roku firma Ryan Strategic Advisory przeprowadziła badanie Front Office CX Omnibus Survey, którego celem było wskazanie najpopularniejszych kierunków offshoringowych w 2022 roku. Wyniki tego badania po raz pierwszy  zostały ogłoszone podczas The BSS Forum  - konferencji organizowanej przez Pro Progressio 7 kwietnia 2022 roku w Trójmieście.

Badaniem objęto odpowiedzi udzielone przez blisko 700 menedżerów podejmujących kluczowe decyzje w obszarze Customer Experience (CX) w firmach mających siedziby w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Hiszpanii, USA, Australii i Kanadzie.

Wśród czynników najmocniej wpływających na podjęcie decyzji o lokalizacji dla centrów BPO z sektora Customer Experience, ankietowani wskazali m.in.: dostępność odpowiedniej infrastruktury, poziom zaawansowania technologicznego, dostępność kapitału ludzkiego, wielojęzyczność, stabilność otoczenia gospodarczego i politycznego oraz wartość oferowaną przez dostawców usług w relacji: jakość/cena.

 

Polska znalazła się na drugim miejscu zestawienia najbardziej pożądanych lokalizacji dla centrów BPO, dzieląc pozycję z Filipinami. Dla obydwu krajów oznacza to awans z trzeciego miejsca w ubiegłorocznej edycji badania. Według analityków Ryan Strategic Advisory, Polska cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko zachodnioeuropejskich uczestników badania, ale jest wysoko ocenianą lokalizacją również wśród respondentów z Ameryki Północnej.

 

Na pierwszym miejscu w zestawieniu znalazły się ex aequo Indie oraz RPA.

 

Oto TOP 5 najpopularniejszych lokalizacji offshore dla centrów BPO w 2022 roku:

  1. Indie, RPA
  2. Polska, Filipiny
  3. Malezja
  4. Egipt
  5. Meksyk
Wróć do listy newsów

Może Ciebie zainteresować

Pierwsze wydanie FOCUS ON Business w roku 2023 już jest! Magazyn dostępny także w sieci salonów Empik!

Zapraszamy do lektury pierwszego w roku 2023 wydania FOCUS ON Business, w którym zebraliśmy szereg publikacji i wywiadów z obszarów biznesu, inwestycji i HR. Miło jest nam przekazać, że magazyn FOCUS ON Business w wersji papierowej od teraz dostępny jest także w salonach Empik w całej Polsce.

Pro Progressio publikuje „H1/2022 Przegląd Biur Dla Centrów Operacyjnych BSS”

Publikacja pod nazwą H1/2022 Przegląd Biur Dla Centrów Operacyjnych BSS / Office Review For BSS Operation Centres obejmuje prezentacje najważniejszych informacji dotyczących kilkudziesięciu obiektów biurowych wzbogacone o wizualizacje przestrzeni biurowych realizowane przez biura architektoniczne i firmy fit-out współpracujące z Pro Progressio.

Raport Roczny Pro Progressio 2021

Jak co roku, oddajemy w Państwa ręce Raport Roczny Pro Progressio, w którym dzielimy się naszymi subiektywnymi opiniami na temat rozwoju sektora nowoczesnych usług dla biznesu, jak również prezentujemy listę osób i firm, które znacząco wpływają na rozwój sektora BSS w Polsce, a nawet poza granicami naszego kraju.