Dołącz do klubu

Polska na drugim miejscu na świecie wśród najbardziej pożądanych lokalizacji offshore dla BPO

Udostępnij

 

Na przełomie lutego i marca 2022 roku firma Ryan Strategic Advisory przeprowadziła badanie Front Office CX Omnibus Survey, którego celem było wskazanie najpopularniejszych kierunków offshoringowych w 2022 roku. Wyniki tego badania po raz pierwszy  zostały ogłoszone podczas The BSS Forum  - konferencji organizowanej przez Pro Progressio 7 kwietnia 2022 roku w Trójmieście.

Badaniem objęto odpowiedzi udzielone przez blisko 700 menedżerów podejmujących kluczowe decyzje w obszarze Customer Experience (CX) w firmach mających siedziby w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Hiszpanii, USA, Australii i Kanadzie.

Wśród czynników najmocniej wpływających na podjęcie decyzji o lokalizacji dla centrów BPO z sektora Customer Experience, ankietowani wskazali m.in.: dostępność odpowiedniej infrastruktury, poziom zaawansowania technologicznego, dostępność kapitału ludzkiego, wielojęzyczność, stabilność otoczenia gospodarczego i politycznego oraz wartość oferowaną przez dostawców usług w relacji: jakość/cena.

 

Polska znalazła się na drugim miejscu zestawienia najbardziej pożądanych lokalizacji dla centrów BPO, dzieląc pozycję z Filipinami. Dla obydwu krajów oznacza to awans z trzeciego miejsca w ubiegłorocznej edycji badania. Według analityków Ryan Strategic Advisory, Polska cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko zachodnioeuropejskich uczestników badania, ale jest wysoko ocenianą lokalizacją również wśród respondentów z Ameryki Północnej.

 

Na pierwszym miejscu w zestawieniu znalazły się ex aequo Indie oraz RPA.

 

Oto TOP 5 najpopularniejszych lokalizacji offshore dla centrów BPO w 2022 roku:

  1. Indie, RPA
  2. Polska, Filipiny
  3. Malezja
  4. Egipt
  5. Meksyk
Wróć do listy newsów

Może Ciebie zainteresować

Raport Roczny Pro Progressio 2023

Na rynku pojawił się najnowszy Raport Roczny Pro Progressio 2023, w którym, podobnie jak w poprzednich edycjach corocznej publikacji, dzielimy się subiektywnymi spostrzeżeniami dotyczącymi rozwoju sektora nowoczesnych usług dla biznesu, jak również prezentujemy listę osób i firm, które znacząco wpływają na rozwój sektora BSS w Polsce, a także poza granicami naszego kraju.

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania FOCUS ON Business Polska (edycja marzec-kwiecień)

W bieżącym numerze przyglądamy się uważnie zagadnieniu cyberbezpieczeństwa i do rozmowy poświęconej m.in. konkretnym środkom i nawykom poprawiającym bezpieczeństwo w digitalowej sferze prywatnej i biznesowej zaprosiliśmy Damiana Wróblewskiego – eksperta w zakresie cyfrowego bezpieczeństwa i założyciela firmy Security Masters. 

Pierwsze wydanie FOCUS ON Business Polska w roku 2024 jest już dostępne

Zapraszamy do lektury styczniowo-lutowego wydania magazynu FOCUS ON Business Polska. Naszym wywiadem numeru jest rozmowa z Edwardem Niebojem – Partnerem w Grant Thornton, a głównym poruszanym tematem jest KSeF, czyli Krajowy System e-Faktur. Rozmawiamy o tym, jak ze strategicznego punktu widzenia warto podejść do obligatoryjnego e-fakturowania i co najważniejszego warto wiedzieć o KSeF-ie.