Dołącz do klubu

Pro Progressio publikuje raport o nauczaniu języka niemieckiego w Polsce

Udostępnij

Sektor nowoczesnych usług dla biznesu co roku sygnalizuje coraz większe zapotrzebowanie na pracowników niemieckojęzycznych. Fundacja Pro Progressio realizując swoje cele statutowe, przygotowała publikację, w której dokonano analizy szkół wyższych, w których prowadzona jest nauka języka niemieckiego. Dane do raportu pochodzą z szeregu źródeł, w tym bezpośrednio z uczelni, baz danych POLon, GUS oraz bazy "Wybierz studia". Słowo wstępu do Raportu zostało przygotowane przez Stephana Fricke - Prezesa Niemieckiego Stowarzyszenia Outsourcingu.

Raport został dodatkowo uzupełniony komentarzami Agencji Rekrutacyjnych, które na co dzień zajmują się rekrutacją pracowników na projekty, w których wymagana jest znajomość języka niemieckiego. Komentarza do raportu udzielili:

  • Ozanna Rum, Grafton Recruitment
  • Krzysztof Stanczykiewicz, Devire
  • Edyta Ryczek, Antal
  • Agnieszka Falkowska, Adecco Poland
  • Anita Rachwalska, Michael Page
  • Ewa Trojak, HRK

Zapraszamy do lektury Raportu "Nauczanie języka niemieckiego i zapotrzebowanie na osoby niemieckojęzyczne na rynku pracy". Raport jest udostępniony w sekcji Badania i Raporty.

Wróć do listy newsów

Może Ciebie zainteresować

Nowy raport Pro Progressio: FOCUS ON Katowice 2023

Raport  FOCUS ON Katowice 2023 zawiera przegląd danych z zakresu gospodarki, rynku nieruchomości, wynagrodzeń, edukacji, kultury oraz bezpośredniego otoczenia biznesowego sektora BSS w Katowicach i Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej.

Pro Progressio wspiera badanie dotyczące potencjału inwestycyjnego polskich miast

Pro Progressio ma przyjemność wspierać organizowane przez Antal i Cushman & Wakefield badanie Business Environment Assessment Study (BEAS), mające na celu analizę potencjału inwestycyjnego polskich miast.

Raport Roczny Pro Progressio 2022

Jak co roku, organizacja Pro Progressio opublikowała Raport Roczny, w którym autorzy opracowania dzielą się subiektywnymi spostrzeżeniami dotyczącymi rozwoju sektora nowoczesnych usług dla biznesu, jak również prezentują listę osób i firm, które znacząco wpływają na rozwój sektora BSS w Polsce, a także poza granicami naszego kraju.