Dołącz do klubu

Pro Progressio zawiera umowy o współpracy z dwiema ukraińskimi organizacjami branży IT

Udostępnij

Pro Progressio podpisała Memorandum dotyczące współpracy z Kharkiv IT Cluster, ukraińską organizacją pozarządową sektora IT, z siedzibą w Charkowie.  Umowa stanowi istotny krok w kierunku wzmocnienia współpracy i wymiany wiedzy pomiędzy sektorami IT obu krajów. Jest to druga strategiczna umowa zawarta przez Pro Progressio w ostatnich miesiącach, co odzwierciedla zaangażowanie organizacji w rozwijanie międzynarodowych partnerstw.

 

Porozumienie z Charkowskim Klastrem IT zostało podpisane w lipcu w Warszawie przez Wiktora Doktór, CEO Pro Progressio oraz Olgę Shapoval, Dyrektor Wykonawczą Kharkiv IT Cluster. Umowa określa ramy wspólnych działań, wymiany informacji oraz rozwijania projektów współpracy, głównie skupiając się na realizacji inicjatywy "IT Cluster in the Cloud". Projekt ten ma na celu popularyzację wiedzy, tworzenie miejsc pracy oraz przyciąganie inwestycji dla ukraińskich przedsiębiorstw działających w obszarze IT.

 

To już drugie porozumienie podpisane w ostatnim czasie przez Pro Progressio z organizacją reprezentującą ukraińską społeczność biznesową branży IT. Wcześniej, podczas odbywającej się w Warszawie w kwietniu konferencji The BSS Forum podobna umowa o współpracy została zawarta z IT Ukraine Association, reprezentowanym przez Konstantina Vasyuka, Dyrektora Wykonawczego stowarzyszenia.

 

Głównymi celami tych partnerstw są organizacja wydarzeń wspierających rozwój biznesu, wymiana wiedzy oraz networking w sektorach IT i innowacji cyfrowych zarówno na Ukrainie, jak i w Polsce. Organizacje z obu krajów będą również zaangażowane w dzielenie się najlepszymi praktykami, wspieranie współpracy między swoimi członkami oraz identyfikowanie możliwości wspólnych projektów i inwestycji.

Wróć do listy newsów

Może Ciebie zainteresować

Ewelina Szindler dołącza do Pro Progressio

Do zespołu Pro Progressio dołączyła Ewelina Szindler.  W roli Event Managera odpowiada za wszelkie działania związane z realizacją wydarzeń biznesowych organizowanych przez Pro Progressio.

Talks&Drinks w Łodzi

21 września 2023 roku odbyło się drugie spotkanie z cyklu Talks&Drinks, gdzie tym razem członkowie Klubu Pro Progressio spotkali się w przestrzeniach biurowych Loftmill w Łodzi.

Pro Progressio wspiera badanie dotyczące potencjału inwestycyjnego polskich miast

Pro Progressio ma przyjemność wspierać organizowane przez Antal i Cushman & Wakefield badanie Business Environment Assessment Study (BEAS), mające na celu analizę potencjału inwestycyjnego polskich miast.