Dołącz do klubu

Pro Progressio zawiera umowy o współpracy z dwiema ukraińskimi organizacjami branży IT

Udostępnij

Pro Progressio podpisała Memorandum dotyczące współpracy z Kharkiv IT Cluster, ukraińską organizacją pozarządową sektora IT, z siedzibą w Charkowie.  Umowa stanowi istotny krok w kierunku wzmocnienia współpracy i wymiany wiedzy pomiędzy sektorami IT obu krajów. Jest to druga strategiczna umowa zawarta przez Pro Progressio w ostatnich miesiącach, co odzwierciedla zaangażowanie organizacji w rozwijanie międzynarodowych partnerstw.

 

Porozumienie z Charkowskim Klastrem IT zostało podpisane w lipcu w Warszawie przez Wiktora Doktór, CEO Pro Progressio oraz Olgę Shapoval, Dyrektor Wykonawczą Kharkiv IT Cluster. Umowa określa ramy wspólnych działań, wymiany informacji oraz rozwijania projektów współpracy, głównie skupiając się na realizacji inicjatywy "IT Cluster in the Cloud". Projekt ten ma na celu popularyzację wiedzy, tworzenie miejsc pracy oraz przyciąganie inwestycji dla ukraińskich przedsiębiorstw działających w obszarze IT.

 

To już drugie porozumienie podpisane w ostatnim czasie przez Pro Progressio z organizacją reprezentującą ukraińską społeczność biznesową branży IT. Wcześniej, podczas odbywającej się w Warszawie w kwietniu konferencji The BSS Forum podobna umowa o współpracy została zawarta z IT Ukraine Association, reprezentowanym przez Konstantina Vasyuka, Dyrektora Wykonawczego stowarzyszenia.

 

Głównymi celami tych partnerstw są organizacja wydarzeń wspierających rozwój biznesu, wymiana wiedzy oraz networking w sektorach IT i innowacji cyfrowych zarówno na Ukrainie, jak i w Polsce. Organizacje z obu krajów będą również zaangażowane w dzielenie się najlepszymi praktykami, wspieranie współpracy między swoimi członkami oraz identyfikowanie możliwości wspólnych projektów i inwestycji.

Wróć do listy newsów

Może Ciebie zainteresować

O cyberbezpieczeństwie w biznesie od A do Z w Bydgoszczy

12 czerwca 2024 roku w Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy odbyła się konferencja „Cyberbezpieczeństwo w biznesie od A do Z", zorganizowana przez Pro Progressio we współpracy z Miastem Bydgoszcz oraz Bydgoską Agencją Rozwoju Regionalnego. Wydarzenie zgromadziło blisko 100 uczestników z całej Polski, w tym specjalistów z branży IT, przedstawicieli firm oraz instytucji sektora publicznego.

Talks&Drinks with Friends w Warszawie

6 czerwca 2024 roku w Warszawie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Talks&Drinks, zorganizowane przez Pro Progressio. Wydarzenie miało miejsce w nowoczesnych przestrzeniach biura Loftmill w budynku Lixa C na warszawskiej Woli. Udział w spotkaniu wzięło ponad 70 osób, w tym członkowie Klubu Pro Progressio oraz zaproszone przez nich firmy.

Talks&Drinks w Trójmieście

21 maja 2024 roku w biurach Chilliflex Ferrum w Gdańsku odbyło się kolejne nasze spotkanie z cyklu Talks&Drinks. Wydarzenie zgromadziło blisko 50 uczestników, w tym członków Klubu Pro Progressio, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu branżą nowoczesnych usług dla biznesu oraz chęci wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów. Partnerami organizowanego przez Pro Progressio wydarzenia byli Invest in Pomerania, Chilliflex oraz Vastint.