Dołącz do klubu

Rozmowy o atrakcyjności biznesowej Kielc

Udostępnij

5 marca w warszawskiej restauracji NINE’s odbyło się zorganizowane przez Pro Progressio śniadanie biznesowe, które zgromadziło przedstawicieli władz Miasta Kielce, agencji doradczych i firm consultingowych. Spotkanie poświęcone było omówieniu atrakcyjności biznesowej miasta i regionu Kielc, w tym ogromnego potencjału, jaki ośrodek ten oferuje m.in. w kontekście zasobów ludzkich i rozwoju rynku nieruchomości.

 

Bogdan Wenta, prezydent Kielc oraz Anita Lagierska, zastępca dyrektora Wydziału Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce nakreślili w swoich wystąpieniach główne czynniki sprzyjające sukcesowi inwestycyjnemu miasta oraz kierunki strategii jego rozwoju.  Zaprezentowane zostały m.in. możliwości uruchomionego przez Miasto nowego serwisu Zoom na Kielce (https://zoom.kielce.eu/zoom-na-kielce ), pełniącego rolę zaawansowanej, otwartej platformy danych i dostarczającego cennych informacji dotyczących demografii, planowania przestrzennego i wielu innych aspektów funkcjonowania miasta.

 

W trakcie dyskusji podkreślano, że stolica województwa świętokrzyskiego tradycyjnie cieszy się silną obecnością sektora kongresowo-wystawienniczego, a także branż metalowej, automotive i budownictwa, jak również centrów BPO/SSC prowadzonych przez firmy działające w obszarze IT, obsługi klienta oraz księgowości.

 

Jednym z głównych tematów była dostępność w regionie wysoko wykwalifikowanych kadr, co w dużej mierze związane jest z obecnością 8 szkół wyższych, w których na kierunkach związanych m. in. z IT, logistyką, budownictwem, metrologią, mechatroniką, prawem, filologią i medycyną kształci się ok. 20 tys. studentów i których mury co roku opuszcza ponad 5 tys. absolwentów.

 

Eksperci zgodnie podkreślali przede wszystkim, że Kielce i okoliczne tereny, prócz znakomitej przestrzeni do życia i spędzania wolnego czasu, oferują doskonałe warunki dla rozwoju biznesu. Miasto aktywnie prowadzi działania na rzecz poprawy jakości życia i wsparcia przedsiębiorczości, uwzględniając przy tym również potrzeby sektora nowoczesnych usług biznesowych.

 

Jak podkreślił Wiktor Doktór, Prezes Pro Progressio: – Kielce na przestrzeni lat rozwinęły szereg sektorów gospodarki, które stale umacniają swoją pozycję w stolicy województwa świętokrzyskiego. Praca zdalna i hybrydowa spowodowała, że firmy z sektorów takich jak BPO czy IT chętnie zatrudniają osoby z miast, w których są obecne doskonałe warunki mieszkaniowe i tzw. work-life balance, a takim miastem są właśnie Kielce. Jestem pewien, że trend ten będzie się umacniał, a jeśli w Kielcach rozwiną się przestrzenie biur serwisowanych – do czego namawiam lokalnych deweloperów budynków biurowych – to sektor nowoczesnych usług dla biznesu ma w tym mieście świetlaną przyszłość.

 

Galeria zdjęć ze spotkania dostępna jest na stronie wydarzenia: https://events.proprogressio.pl/event/2024-warszawa-33/galeria

 

Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal FOCUS ON Business.

Wróć do listy newsów

Może Ciebie zainteresować

Zapraszamy do lektury majowo-czerwcowego magazynu FOCUS ON Business Polska!

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania magazynu FOCUS ON Business Polska. Naszym wywiadem numeru jest rozmowa z Wojciechem  Herrą – ekspertem w zakresie m.in. mentoringu sportowego, który podzielił się swoimi spostrzeżeniami w aspekcie przenoszenia najlepszych praktyk ze sportu do biznesu, ale również i z biznesu do sportu.

Edycja 2024 Talks&Drinks wystartowała w Katowicach

Spotkania Talks&Drinks w rozszerzonej formule „z przyjaciółmi” mają za zadanie tworzyć doskonałe warunki do networkingu biznesowego społeczności Klubu Pro Progressio oraz innych organizacji współpracujących z członkami Klubu.

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania FOCUS ON Business Polska (edycja marzec-kwiecień)

W bieżącym numerze przyglądamy się uważnie zagadnieniu cyberbezpieczeństwa i do rozmowy poświęconej m.in. konkretnym środkom i nawykom poprawiającym bezpieczeństwo w digitalowej sferze prywatnej i biznesowej zaprosiliśmy Damiana Wróblewskiego – eksperta w zakresie cyfrowego bezpieczeństwa i założyciela firmy Security Masters.