Dołącz do klubu

Zapraszamy do lektury lipcowo-sierpniowego magazynu FOCUS ON Business Polska!

Udostępnij

W lipcowo-sierpniowym wydaniu magazynu FOCUS ON Business Polska zebraliśmy dla Państwa szereg publikacji na tematy, o których z jednej strony w ostatnim czasie było dość głośno, a z drugiej – dotyczące aktualnie dopiero zdobywających popularność w świecie biznesu innowacyjnych rozwiązań. Naszym wywiadem numeru jest rozmowa z Łukaszem Maciakiem, który rewolucjonizuje branżę żywieniową poprzez innowacyjny projekt oparty na R&D. Założyciel Bioponic Farm opowiada nam o nowatorskiej technologii uprawy akwaponicznej, która umożliwia zrównoważoną produkcję zdrowej żywności przez cały rok, bez użycia gleby i środków chemicznych. Warto tu zaznaczyć, że jest to polska myśl technologiczna!

 

W sekcji prawnej FOCUS ON Business Polska Baker McKenzie porusza ważny temat dotyczący mieszkań na wynajem, czyli coraz silniej zaznaczającego swoją obecność sektora PRS, zaś eksperci z Chudzik i Wspólnicy opisują nową instytucję w Kodeksie pracy, jaką jest elastyczna organizacja pracy.

 

W naszej stałej międzynarodowej sekcji, do której materiał przygotowuje GBS.World, tym razem prezentujemy zagadnienie personalizacji opartej na sztucznej inteligencji. Temat ten dotyczy przyszłości usprawnień w obszarze Customer Experience, powszechnie określanym jako CX. Zachęcamy także do przeczytania wywiadu, którego udzielił nam Konstantin Vasyuk, dyrektor wykonawczy IT Ukraine Association, w którym mówi o tym, w jaki sposób ukraiński sektor IT nie tylko radzi sobie z trudnościami wywołanymi przez wojnę, ale także zdobywa międzynarodowe uznanie i kontynuuje rozwój poza granicami kraju.

 

W sekcji HR natomiast  polecamy Państwu szczególnie artykuł, w którym przyglądamy się perspektywie zastąpienia ludzi przez sztuczną inteligencję w branży rekrutacyjnej.

 

Zapraszamy do lektury FOCUS ON Business Polska zarówno w pracy, jak i podczas zasłużonego urlopu!

 

>>> Wydanie w wersji polskiej: https://focusonbusiness.eu/pl/magazyn/focus-on-business-11-lipiec-sierpien-2023/1296057e4 

>>> Wydanie w wersji angielskiej: https://focusonbusiness.eu/en/magazine/focus-on-business-11-july-august-2023/130605cc4 

Wróć do listy newsów

Może Ciebie zainteresować

Talks&Drinks with Friends w Warszawie

6 czerwca 2024 roku w Warszawie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Talks&Drinks, zorganizowane przez Pro Progressio. Wydarzenie miało miejsce w nowoczesnych przestrzeniach biura Loftmill w budynku Lixa C na warszawskiej Woli. Udział w spotkaniu wzięło ponad 70 osób, w tym członkowie Klubu Pro Progressio oraz zaproszone przez nich firmy.

Talks&Drinks w Trójmieście

21 maja 2024 roku w biurach Chilliflex Ferrum w Gdańsku odbyło się kolejne nasze spotkanie z cyklu Talks&Drinks. Wydarzenie zgromadziło blisko 50 uczestników, w tym członków Klubu Pro Progressio, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu branżą nowoczesnych usług dla biznesu oraz chęci wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów. Partnerami organizowanego przez Pro Progressio wydarzenia byli Invest in Pomerania, Chilliflex oraz Vastint.

Raport Roczny Pro Progressio 2023

Na rynku pojawił się najnowszy Raport Roczny Pro Progressio 2023, w którym, podobnie jak w poprzednich edycjach corocznej publikacji, dzielimy się subiektywnymi spostrzeżeniami dotyczącymi rozwoju sektora nowoczesnych usług dla biznesu, jak również prezentujemy listę osób i firm, które znacząco wpływają na rozwój sektora BSS w Polsce, a także poza granicami naszego kraju.