Dołącz do klubu

Zapraszamy do lektury majowo-czerwcowego magazynu FOCUS ON Business Polska!

Udostępnij

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania magazynu FOCUS ON Business Polska. Naszym wywiadem numeru jest rozmowa z Wojciechem  Herrą – ekspertem w zakresie m.in. mentoringu sportowego, który podzielił się swoimi spostrzeżeniami w aspekcie przenoszenia najlepszych praktyk ze sportu do biznesu, ale również i z biznesu do sportu. Wojciech Herra od lat łączy świat sportu ze światem biznesu, będąc trenerem biznesu, podcasterem, mówcą biznesowym i człowiekiem o niespożytej energii.

 

W bieżącym wydaniu magazynu spoglądamy także za ocean. W ekskluzywnym wywiadzie z Kirkiem Laughlinem – założycielem i głównym analitykiem w Nearshore Americas zagłębiamy się w niuanse, które wpływają na decyzje amerykańskich i kanadyjskich firm korzystających z centrów operacyjnych w modelu nearshoringowym.

 

W sekcji prawnej FOCUS ON Business Polska kancelaria Chudzik i Wspólnicy porusza kluczowe dla podmiotów prowadzących obrót z firmami z zagranicy zagadnienie podatku u źródła, zaś eksperci z Baker McKenzie omawiają temat zapewnienia ciągłości kontraktowej przejmowanego biznesu po zamknięciu transakcji M&A.

 

W FOCUS ON Business Polska kontynuujemy cykl felietonów włodarzy polskich miast. Tym razem swoimi przemyśleniami dotyczącymi siły promocji miasta podzielił się Bartosz Guss – Wiceprezydent Miasta Poznania, odpowiedzialny m.in. za oferty nieruchomości, planowanie przestrzenne i pozyskiwanie nowych inwestorów dla stolicy Wielkopolski.

 

W artykule „Sektor BSS w Polsce – już nie tańszy, za to dojrzalszy” Magdalena Marcinowska z Grant Thornton podejmuje temat  ewolucji oferty firm sektora BSS w naszym kraju  i konieczności postrzegania outsourcingu nowoczesnych usług jako inwestycji w przyszłość firmy, a nie zwykłego kosztu, który należy minimalizować.

 

Państwa uwadze polecamy także szereg ciekawych materiałów poświęconych edukacji i rozwojowi, w tym między innymi przygotowany we współpracy z BPP artykuł poświęcony  jednemu z ważniejszych wyzwań na rynku pracy, jakim jest luka kompetencyjna.

 

To oczywiście nie wszystko. Sekcje Biznes, Inwestycje oraz Kariera i Rozwój są pełne artykułów, wywiadów, ciekawostek i relacji z branżowych wydarzeń, do których lektury serdecznie zapraszamy.

 

>>> FOCUS ON Business Polskahttps://focusonbusiness.eu/pl/magazyn/focus-on-business-16-maj-czerwiec-2024/13456a8216

 

>>> FOCUS ON Business (EN):  https://focusonbusiness.eu/en/magazine/focus-on-business-16-may-june-2024/135c87da16 

Wróć do listy newsów

Może Ciebie zainteresować

Talks&Drinks with Friends w Warszawie

6 czerwca 2024 roku w Warszawie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Talks&Drinks, zorganizowane przez Pro Progressio. Wydarzenie miało miejsce w nowoczesnych przestrzeniach biura Loftmill w budynku Lixa C na warszawskiej Woli. Udział w spotkaniu wzięło ponad 70 osób, w tym członkowie Klubu Pro Progressio oraz zaproszone przez nich firmy.

Talks&Drinks w Trójmieście

21 maja 2024 roku w biurach Chilliflex Ferrum w Gdańsku odbyło się kolejne nasze spotkanie z cyklu Talks&Drinks. Wydarzenie zgromadziło blisko 50 uczestników, w tym członków Klubu Pro Progressio, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu branżą nowoczesnych usług dla biznesu oraz chęci wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów. Partnerami organizowanego przez Pro Progressio wydarzenia byli Invest in Pomerania, Chilliflex oraz Vastint.

Raport Roczny Pro Progressio 2023

Na rynku pojawił się najnowszy Raport Roczny Pro Progressio 2023, w którym, podobnie jak w poprzednich edycjach corocznej publikacji, dzielimy się subiektywnymi spostrzeżeniami dotyczącymi rozwoju sektora nowoczesnych usług dla biznesu, jak również prezentujemy listę osób i firm, które znacząco wpływają na rozwój sektora BSS w Polsce, a także poza granicami naszego kraju.